"Поспіх у земельній реформі може створити проблеми", - експерт

Швидке запровадження земельної реформи в Україні може спричинити незворотні помилки.

Об этом сообщает nefttrans.in.ua со ссылкой на СМИ.

Таку думку висловив керуючий партнер Європейського банку реконструкції і розвитку у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне, передають Патріоти України з посиланням на Інтерфакс-Україна.

На Київському міжнародному економічному форумі він додав, що земельна реформа – таке місце, де не можна допускати помилки. "Мантра, яку ми постійно чуємо, в тому числі чули і в Маріуполі (на інвестиційному форумі – ред. 24 канал) на минулому тижні, – "нам потрібно поспішати, зробити все якомога швидше, так, будуть помилки, але потім ми їх виправимо", – зазначив експерт.

Однак Патроне запевняє, що потрібно взяти паузу і зробити все поступово та правильно. "Треба зберегти права малих фермерів", – наголосив він.

Окрім того, заступник керівника управління корпоративних фінансів Європейського інвестиційного банку Жан-Жак Сулакру також погодився з думкою Патроне. "Україні не варто поспішати. Я б рекомендував робити це поступово, спочатку вирішуючи питання земель у державній власності, приватизуючи її", – радить Сулакру.

Водночас голова інвестиційного фонду Dragon Capital Томаш Фіала зазначив, що бізнес очікує відкриття ринку з 1 жовтня 2020 року. "Моя рекомендація була б використовувати це вікно можливостей – політичних можливостей і політичної волі на ранньому етапі, оскільки з часом це бажання може зменшитися і просунути такі непопулярні реформи було б важче", – заявив Фіала.

Зауважимо, що в Україні діє заборона на продаж та відчуження земель сільськогосподарського призначення. Проте в уряді планують відкрити ринок землі з 1 жовтня 2020 року.Джерело статті: “https://ustymenkooleh.patrioty.org.ua/blogs/pospikh-u-zemelnii-reformi-mozhe-stvoryty-problemy--ekspert-302798.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя